Schools League Update: 11-28 January
In partnership with...
Monday 11 January – Judgemeadow Division 1
Hope Hamilton 3-0 Merrydale
Shenton 1-1 Coleman
Abbey 3-0 Kestrels’ Field
Shenton 2-2 Whitehall
Abbey 1-0 Hope Hamilton
Merrydale 0-0 Kestrels’ Field
Whitehall 0-2 Coleman
Hope Hamilton 3-0 Kestrels’ Field
Abbey 3-0 Merrydale
Shenton 3-0 Kestrels’ Field
Hope Hamilton 1-2 Whitehall
Abbey 0-0 Coleman
Monday 25 January - Judgemeadow Division 1
Merrydale 0-1 Shenton
Kestrels' Field 0-3 Whitehall
Hope Hamilton 1-2 Coleman
Abbey 4-0 Shenton
Merrydale 2-2 Whitehall
Kestrels' Field 0-3 Coleman
Hope Hamilton 0-1 Shenton
Abbey 3-0 Whitehall
Merrydale 1-1 Coleman
TEAM | P | W | D | L | F | A | Pts |
Abbey | 6 | 5 | 1 | 0 | 14 | 0 | 22 |
Coleman | 6 | 3 | 3 | 0 | 9 | 3 | 18 |
Shenton | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 7 | 17 |
Whitehall | 6 | 2 | 2 | 2 | 9 | 10 | 14 |
Hope Hamilton | 6 | 2 | 0 | 4 | 8 | 6 | 12 |
Merrydale | 6 | 0 | 3 | 3 | 3 | 10 | 9 |
Kestrels' Field | 6 | 0 | 1 | 5 | 0 | 15 | 7 |
Dates: Monday 29 February, Monday 14 March
Tuesday 12 January - Judgemeadow Division 1
Scraptoft Valley 3-0 Woodstock
Mowmacre Hill 2-0 Willowbrook
Linden 0-3 St Patrick's
Scraptoft Valley 1-1 Mowmarce Hill
Woodstock 0-0 Linden
Willowbrook 1-1 St Patrick's
Scraptoft Valley 3-0 Linden
Mowmarce Hill 3-0 St Patrick's
Woodstock 0-3 Willowbrook
Tuesday 26 January - Judgemeadow Division 1
Scraptoft Valley 5-1 St Patrick's
TEAM | P | W | D | L | F | A | Pts |
Scraptoft Valley | 5 | 4 | 1 | 0 | 16 | 2 | 18 |
Mowmacre Hill | 5 | 2 | 2 | 1 | 7 | 4 | 13 |
Willowbrook | 5 | 2 | 1 | 2 | 5 | 7 | 12 |
Woodstock | 5 | 1 | 2 | 2 | 2 | 6 | 10 |
Linden | 5 | 1 | 1 | 3 | 3 | 8 | 9 |
St Patrick's | 5 | 1 | 1 | 3 | 5 | 11 | 9 |
Dates: Tuesday 1 March, Tuesday 15 March
Wednesday 13 January – New College Division 1
Folville 1-0 Parks
Caldecote 0-0 Stokes Wood
Dovelands 1-2 ARH
Christ the King 0-1 Buswells Lodge
Stokes Wood 3-1 Folville
ARH 1-1 Caldecott
Buswells Lodge 0-0 Dovelauds
Parks 1-4 Christ the King
Folville 0-1 ARH
Caldecote 1-1 Buswells Lodge
Dovelands 4-1 Christ the King
Stokes Wood 2-0 Parks
Buswells Lodge 0-1 Folville
Christ the King 1-1 Caldecott
Parks 0-1 Dovelands
Wednesday 27 January – New College Division 1
ARH 0-0 Stokes Wood
Folville 1-1 Christ The King
Caldecott 0-1 Dovelands
Stokes Wood 0-1 Buswells Lodge
ARH 0-0 Parks
Dovelands 3-0 Folville
Parks 0-2 Caldecote
Christ The King 1-0 Stokes Wood
Buswells Lodge 0-0 ARH
Folville 0-0 Caldecote
Stokes Wood 1-2 Dovelands
ARH 1-0 Christ The King
Buswells Lodge 1-0 Parks
TEAM | P | W | D | L | F | A | Pts |
Dovelands | 7 | 5 | 1 | 1 | 12 | 4 | 23 |
ARH | 7 | 3 | 4 | 0 | 5 | 2 | 20 |
Buswells Lodge | 7 | 3 | 3 | 1 | 4 | 2 | 19 |
Stokes Wood | 7 | 2 | 2 | 3 | 6 | 5 | 15 |
Caldecote | 7 | 1 | 5 | 1 | 5 | 4 | 15 |
Christ The King | 7 | 2 | 2 | 3 | 8 | 9 | 15 |
Folville | 7 | 2 | 2 | 3 | 4 | 8 | 15 |
Parks | 7 | 0 | 1 | 6 | 1 | 11 | 8 |
Dates: Wednesday 2 March, Wednesday 16 March
Thursday 14 January – Aylestone Division 1
Montrose 1-3 Overdale
St. John's 0-3 Holy Cross
St Thomas More 1-0 Braunstone Frith
St. John's 0-3 St. John Fisher
St Thomas More 2-1 Montrose
Overdale 3-1 Braunstone Frith
St. John Fisher 1-1 Holy Cross
Montrose 0-3 Braunstone Frith
St Thomas More 1-1 Overdate
St. John's 0-3 Braunstone Frith
Montrose 0-1 St. John Fisher
St Thomas More 2-2 Holy Cross
Thursday 28 January – Aylestone Division 1
Overdale 4-0 St John's
Braunstone Frith 0-1 St. John Fisher
Montrose 0-0 Holy Cross
St Thomas More 3-0 St. John's
Overdale 1-0 St. John Fisher
Braunstone Frith 1-1 Holy Cross
Montrose 3-0 St. John's
St Thomas More 2-0 St. John Fisher
Overdale 3-1 Holy Cross
TEAM | P | W | D | L | F | A | Pts |
Overdale | 6 | 5 | 1 | 0 | 15 | 4 | 22 |
St Thomas More | 6 | 4 | 2 | 0 | 11 | 4 | 20 |
St John Fisher | 6 | 3 | 1 | 2 | 6 | 4 | 16 |
Braunstone Frith | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 6 | 13 |
Holy Cross | 6 | 1 | 4 | 1 | 8 | 7 | 13 |
Montrose | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 9 | 10 |
St John's | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 19 | 6 |
Dates: Thursday 3 March, Thursday 17 March
Monday 18 January – Judgemeadow Division 2
Spinney Hill 1-0 Sparkenhoe
Thurnby Lodge 0-2 Wyvern
Glebelands 3-0 Medway
Spinney Hill 2-2 Thurnby Lodge
Sparkenhoe 0-1 Glebelands
Wyvern 4-0 Medway
Spinney Hill 2-0 Glebelands
Thurnby Lodge 2-0 Medway
Sparkenhoe 0-3 Wyvern
TEAM | P | W | D | L | F | A | Pts |
Wyvern | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 0 | 12 |
Spinney Hill | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 2 | 10 |
Glebelands | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 2 | 9 |
Thurby Lodge | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 7 |
Sparkenhoe | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 5 | 3 |
Medway | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 9 | 3 |
Dates: Monday 18 January, Monday 1 February, Monday 7 March, Monday 21 March.
Tuesday 19 January - Judgemeadow Division 2
Catherine 3-0 Mellor
Northfield House 3-0 St Joseph's
Humberstone 0-3 Abbey B
Northfield House 0-2 St Barnabas
Humberstone 0-3 Catherine
Mellor 0-0 Abbey B
St Barnabas 3-0 St Joseph's
Catherine 0-0 Abbey B
Humberstone 0-3 Mellor
TEAM | P | W | D | L | F | A | Pts |
Catherine | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 0 | 10 |
St Barnabas | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 0 | 8 |
Abbey B | 3 | 1 | 2 | 0 | 3 | 0 | 8 |
Mellor | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 7 |
Northfield House | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 2 | 5 |
St Joseph's | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | 2 |
Humberstone | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 9 | 3 |
Dates: Tuesday 19 January, Tuesday 2 February, Tuesday 8 March, Tuesday 22 March
Wednesday 20 January – New College Division 2
Fosse 0-0 Inglehurst
Heatherbrook 2-0 St Mary's Fields
Forest Lodge 3-0 Braunstone CPS
Heatherbrook 0-1 Beaumont Lodge
Forest Lodge 0-0 Fosse
Inglehurst 3-0 Braunstone CPS
Beaumont Lodge 2-2 St Mary's Fields
Fosse 3-0 Braunstone CPS
Forest Lodge 0-2 Inglehurst
Heatherbrook 3-0 Braunstone CPS
Fosse 0-2 Beaumont Lodge
Forest Lodge 1-1 St Mary's Fields
TEAM | P | W | D | L | F | A | Pts |
Inglehurst | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 0 | 10 |
Beaumont Lodge | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 2 | 10 |
Heatherbrook | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 1 | 9 |
Forest Lodge | 4 | 1 | 2 | 1 | 4 | 3 | 9 |
Fosse | 4 | 1 | 2 | 1 | 3 | 2 | 9 |
St Mary's Fields | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 5 | 5 |
Braunstone CPS | 4 | 0 | 0 | 4 | 0 | 12 | 4 |
Dates: Wednesday 20 January, Wednesday 3 February, Wednesday 9 March, Wednesday 23 March
Thursday 21 January – Aylestone Division 2
Wolsey House 0-0 Queensmead
Knighton Fields 0-1 Avenue
Granby 2-0 Marriott
Knighton Fields 1-1 Hazel
Granby 2-3 Wolsey House
Queensmead 1-1 Marriott
Hazel 0-2 Avenue
Wolsey House 0-0 Marriott
Granby 0-1 Queensmead
TEAM | P | W | D | L | F | A | Pts |
Avenue | 2 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 8 |
Wolsey House | 3 | 1 | 2 | 0 | 3 | 2 | 8 |
Queensmead | 3 | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | 8 |
Granby | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 4 | 6 |
Marriott | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 3 | 5 |
Knighton Fields | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 |
Hazel | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 |
Dates: Thursday 21 January, Thursday 4 February, Thursday 10 March, Thursday 24 March
- Share via Facebook
- Share via Twitter
- Share via Email
- Share via Whatsapp
- Share via Facebook Messenger
-
คัดลอก URL ลงคลิปบอร์ด
URL copied to clipboard